Współpraca na linii Red Dragons - Sokół Pniewy

Z inicjatywy trenera Łukasza Frajtaga, odbyło się spotkanie przedstawicieli Red Dragons Pniewy z włodarzami Sokoła, dotyczące współpracy w zakresie wspólnego szkolenia młodzieży. Po akceptacji zarządów, doszło do kolejnego spotkania, gdzie sztab trenerski obu pniewskich klubów ustalił szczegóły działalności. Na początek już w nadchodzących rozgrywkach wspólne szkolenie dotyczyło będzie roczników 2002/2003 i wyróżniających się z zawodników urodzonych w 2004 r. Młodzi adepci piłki nożnej rozpoczną treningi trawiaste, wystąpią w rozgrywkach ligowych, ale w okresie przejściowym, czyli listopadzie pojawią się już także na hali, gdzie w okresie zimowym szkoleniem zajmą się trenerzy Smoków. Podobnie będzie na zakończenie sezonu halowego w marcu, kiedy to kończące się zajęcia futsalowe, łączone będą z treningami trawiastymi, w celu przygotowania zawodników do wiosennego startu. Taka forma współpracy przyniesie na pewno korzyści dla obu stron, ale przede wszystkim pozwoli podnieść umiejętności indywidualne młodych zawodników. Kompleksowe profesjonalne szkolenie zapewni ciągłość treningów, bez zbędnych przerw, a zapewne będzie też niezwykle atrakcyjną formą dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Statut zawodników pozostanie bez zmian, będą oni nadal wychowankami Sokoła Pniewy, a w rozgrywkach futsalowych mogą wystąpić w barwach Red Dragons. W tym miejscu Zarząd Red Dragons pragnie podziękować przedstawicielom Sokoła za szybkie i sprawne sfinalizowanie rozmów i nawiązanie współpracy w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że długofalowo będzie to korzystne dla całego pniewskiego środowiska sportowego.

„Od kilku lat chodziło mi po głowie żeby uporządkować szkolenie w naszym klubie. Krok po kroku wprowadzaliśmy kolejne elementy i tworzyliśmy kolejne grupy wiekowe. Nie jest tajemnicą, że dla młodych zawodników łączenie gry na trawie i hali przynosi wymierne korzyści w postaci lepszych umiejętności indywidualnych oraz taktycznych. Przede wszystkim zachowujemy w ten sposób ciągłość szkolenia i młodzi zawodnicy trenują praktycznie przez 10 miesięcy w roku. Celem naszej współpracy jest, aby w przyszłości zawodnicy wchodzący do drużyny seniorów byli już przygotowani do gry na wysokim poziomie. Łatwiej im będzie rywalizować ze starszymi zawodnikami i będą też wnosić wartość dodaną do drużyny. To czy zawodnik zdecyduje się na grę na hali lub trawie zależy już tylko od niego oraz predyspozycji, jakie będzie posiadał. W nadchodzącym sezonie nasza współpraca obejmie jedną grupę U-14. Jeśli będziemy widzieli, że są pozytywne efekty, to od kolejnego sezonu wspólne szkolenie obejmie kolejne kategorie wiekowe”– podsumowuje trener Łukasz Frajtag

Źródło: futsalpniewy.pl