Drugi dzień i turniej im. Romana Prętkiego

W niedzielę - 7 grudnia 2014 r.odbył się drugi dzień tradycyjnych Turniejów Mikołajkowych organizowanych przez Klub Sportowy "Sokół" Pniewy.

Rozgrywki rozpoczął turniej memoriałowy poświęcony pamięci Romana PrętkiegoSylwetkę wybitnego działacza pniewskiego Sokoła przedstawił członek zarządu Franciszek Szymkowiak. Następnie zwrócił się do licznie zgromadzonej publiczności Burmistrz Jarosław PrzewoźnyTurniej oficjalnie otworzył syn patrona - Paweł Prętki.

W tym roku patronatem objęta została kategoria Orlika starszego (rocznik 2004 i młodsi). Po rozegraniu dziesięciu spotkań najlepszym zespołem okazali się piłkarze SPN I SzamotułyNajskuteczniejszym zawodnikiem był Mateusz Haładuda z Pogoni Lwówek, a bramkarzem Adam Wojciechowski z SPN Szamotuły.

Puchary i pamiątkowe medale wręczali m.in. Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pniewach - Romana Kozub oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pniewach - Krzysztof Matuszak.

Następnie na parkiecie swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adepci piłki nożnej w Pniewach w wieku 4-7 latRozegrali podzielone na trzy części spotkanie rówieśnikami z Rzemieślnika KwilczKażdy z uczestników został obdarowany medalami i innymi pamiątkami.

Niedzielę zakończył turniej orlików młodszych (rocznik 2005 i młodsi). Ponownie zwyciężyli zawodnicy SPN Szamotuły.

Przez dwa dni sportowej rywalizacji swoje umiejętności zaprezentowało ponad 200 dzieci i młodzieży z ośmiu klubów.